پیام مدیر عامل

 
 
 

بسم الله الرحمن الرحیم

"الله نور السماوات والارض"

منّت خدای را عز و جل که طاعتش موجب قربت است و به شکر اندرش مزید نعمت

هر نفسی که فرو می رود ممدّ حیات است و چون بر می آید مفرّح ذات

پس در هر نفسی دو نعمت موجود است و بر هر نعمتی شکری واجب

 
 

در اوایل سال 1347، طرح احداث نیروگاه حرارتی بخار در شهر زرند آغاز شد. هدف از ایجاد این نیروگاه علاوه بر تامین انرژی برق جنوب شرق ایران، استفاده از سوخت زغالسنگ معادن این شهرستان در تولید برق بود و به همین دلیل اولین نیروگاه زغالسنگی ایران در این شهر احداث شد اما بدلایل اقتصادی از همان ابتدا فقط از سوخت مازوت استفاده گردیده است. نیروگاه حرارتی بخار زرند، قدیمی ترین و اولین نیروگاه بخار در منطقه جنوب شرق کشور می باشد که  با ظرفیت اسمی 60 مگاوات در سال 1352 به بهره برداری رسید و از سال 1382 به منظور بهره برداری از تاسیسات نیروگاهی به شرکت مدیریت تولید برق زرند تغییر نام یافت.

مفتخریم که نیروگاه حرارتی زرند با گذشت نیم قرن از آغاز بهره برداری و  علیرغم تمام مشکلات و محدودیت های مربوط به قدمت آن، همچنان با تمام توان در مدار تولید قرار دارد و به خدمت رسانی به هموطنان عزیزمان می پردازد. بی شک این امر میسر نمی شد مگر به یاری پروردگار و تکیه بر نیروی انسانی متخصص و متعهدی که با دانش و تجربه خود توانسته اند برگ زرینی را در کارنامه صنعت برق کشور رقم بزنند.

از مهمترین اهداف این شرکت، تداوم  تولید انرژی الکتریکی پایدار با رعایت اصول زیست محیطی، اهمیت به ساخت داخل و حمایت از پروژه های دانش بنیان می باشد که در این راستا اقدامات قابل قبولی در حوزه ساخت داخل و پروژه ها انجام شده است و سیستم های یکپارچه مدیریت کیفیت (IMS) نیز در شرکت استقرار یافته و بروزرسانی می گردد.

 

این شرکت تا کنون توانسته است در پایش سالیانه نیروگاه های حرارتی کشور و در گذر موفق از پیک مصرف برق در تابستان، رتبه های برتر را به دست آورد. همچنین کسب مقام "واحد برتر قابل تقدیر در زمینه سازگاری با کم آبی" در نشست تخصصی سازگاری با کم آبی وزارت نیرو، از دیگر افتخارات این شرکت است.

 

امید است در پناه خداوند مهربان و تلاش شبانه روزی نیروی انسانی بعنوان شریان های اصلی قلب تپنده این مجموعه، بتوانیم در در راستای تعالی و رشد هر چه بیشتر صنعت برق کشور و خدمت رسانی به هموطنان عزیزمان، همواره پیروز و سربلند باشیم.

 
                                                                                                                                                                                                                     رضا کاویانی
 
                                                                                                                                                                                                                       مدیرعامل

 

تاریخ به روز رسانی: 1401/10/18
تعداد بازدید: 57
Powered by DorsaPortal